SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE neboli SM SYSTÉM:

unikátní, velice účinná metoda MUDr. Richarda Smíška, založena na propojení svalových řetězců, který používá v každém cviku všechny důležité prvky – posilování, stabilizace, protahování, relaxace, koordinace a nácvik rovnováhy. Cviky umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistit tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci.

Cvičení se snadno naučíte, protože využívá přirozenou koordinaci pohybu člověka při chůzi a běhu.

Pro koho je metoda vhodná:

1. Pro osoby s akutními bolestmi zad – léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace, léčba potíží po operacích páteře

Příčinou bolesti zad může být pohmoždění, přetažení z nadměrné zátěže či již vzniklé změny strukturální, a ty potom bývají nejčastější příčinou pracovní neschopnosti a často vedou i k částečné či plné invaliditě. Zasahují do všech složek kvality života nemocného.

Nabízíme klientům preventivní program dle metody SM systému, který zaručí žít bez bolesti zad a umožní jim poznat zásady, které k tomuto cíli vedou.

2. Léčba skoliózy páteře bez operace a bez korzetu

Skolióza je porucha funkce lopatky, která vytváří hrudní křivku a porucha trakční síly pak vytváří bederní křivku. Společným jmenovatelem je porucha spirální stabilizace a porucha koordinace a stabilizace chůze.

Léčba skoliózy řeší příčinu i sekundární jevy. Porucha je celotělová, řešíme ji na úrovni celotělových svalových řetězců, na úrovni jejich centrálního řízení i na úrovni periferních svalových dysbalancí.

3. Vrcholový sport

kompenzační trénink je prevencí poškození pohybového aparátu a podstatně zvyšuje sportovní výkon. Cvičení rovnováhy, koordinace a obratnosti je nezbytné pro optimální spirální stabilizaci těla každého rekreačního i profesionálního sportovce. Pokud rehabilitační plán nezahrnuje tuto složku, nebudeme na rychle vzniklé nároky připraveni a dojde k přetížení při práci a sportu a k recidivě potíží.

  • cvičení zlepší cit pro rovnováhu
  • ochrání páteř a klouby před přetížením
  • umožní dosáhnout většího rozsahu pohybu a umožní uvolnit napětí svalů
  • aktivní strečink

Nabízíme Individuální programy i skupinové programy.

Cvičíme v tělocvičně Multgeneračního centra Lučina, Hlavní třída 45, Havířov

POWERJOGA a PŘIROZENÝ POHYB

Ať už cvičení v mém podání nazveme jakkoliv … hýbat se tak, jak jsme k tomu byli zrozeni…to je oč tu běží!

Moje metoda vede ke zvýšení pohyblivosti, síly, vytrvalosti a koncentrace. Je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla, i těch, které jsme jako dospělí zapomněli používat. Při cvičení dochází ke koncentraci, posílení vnitřního stabilizačního systému a vše je podpořeno hlubokým pravidelným dýcháním a zcela jistě se u cvičení i zapotíte. Do svých lekcí zařazuji prvky jógy, powerjógy,  pilates a přirozeného pohybu.

Co je přirozený pohyb?

je to, co z malého dítěte, které nemá sílu ani na to, aby zvedlo vlastní hlavičku, udělá, během 1 roku, „divocha“, který si chodí, kde chce, vezme, co chce a vyleze si, kam chce.

Pro koho je metoda vhodná:

  1. Přirozeně pro každého, kdo má rád pohyb, i pro toho, kdo si myslí, že pohyb rád nemá
  2. Pro muže i ženy
  3. Pro začátečníky, zkušené jogíny
  4. Pro vrcholové sportovce

Sportovci poskytuje zlepšení fyzické kondice, větší kontrolu nad dechem a uvolněním a zvýšení flexibility, která mnohým kvůli zažitému tréninkovému konceptu chybí. Jóga u mnohých odhalí slabé stránky a nerovnováhu, které v běžném tréninkovém režimu nebývají vystavováni, a navíc integruje fyzické a duševní prvky, které jsou velmi důležité pro závod nebo soutěž.

Tyto lekce cvičíme formou uceleného programu skládajícího se z 15 lekcí s četností 1x – 2x v týdnu.

Cvičíme v tělocvičně Multgeneračního centra Lučina, Hlavní třída 45, Havířov

Rozvrh cvičení Live Motion
Přihláška ke stažení