Láska k pohybu a vědomá cesta životem nás propojila

Spolupráci s Katkou Dronskou považuji dodnes za svoji nejlepší investici do zdraví!

Celý život se věnují sportu, zdravě se stravují a několik let jsem vegetarián. Katka mi přišla poprvé do cesty v době, kdy mě začaly bolet záda. V té době jsem se k ní přihlásila na cvičení SM systému. Obě jsme lektorky jógy, takže láska k pohybu a vědomá cesta životem nás propojila 🙂 Díky bohu! Po skončení kurzu SM systému jsem využila nabídky a poprvé vyzkoušela také vážení na InBody. Dopadlo dobře, potvrdilo, že se zdravě stravují a mám dostatek pohybu.

Kurz SM systém mi určitě pomohl uvolnit ztuhlé části a naučit se zapojovat správně svaly u posilování. Další cesta, ta důležitá, mě však teprve čekala..

Říká se, že nemoc přichází, aby nás něco naučila. Ke konci roku 2022 se mi začalo výrazně zhoršovat trávení, až ke stavu nevolnosti a křečím. To mě zavedlo do ordinace lékaře a postupnými vyšetřeními mi byla zjištěna v březnu 2023 celiakie.

Vyřadila jsem tedy ze své stravy lepek a křeče se zmírnily. Trochu jsem se však trápila s tím, že nevím, co mám jíst. Jako vegetarián a nově celiak, jsem se začala stravovat dost špatně, nevyváženě. A tělo to cítilo, proto začalo hledat zdroj rychle energie v pochutinách. Mám náročnější období v životě, kdy pečují o dceru s postižením, takže energii opravdu potřebují. V tu chvíli mi (ne)náhodou přišla opět do cesty Katka. Tentokrát v doporučení mé kamarádky, která byla velmi spokojená s jejím výživovým plánem.

„Katku přece znám“, řekla jsem si. A poznala jsem její citlivost, empatii, odbornost a hlavně profesionalitu. Nebylo nad čím přemýšlet 🙂 A tady začíná můj příběh, vedené výživové poradenství s Katkou Dronskou.

V září 2023 jsem se obrátila na Katku s dotazem, jestli mi může pomoci se stravováním, tak aby bylo vyvážené, zdravé a zohlednilo moje alergie a vegetariánství. První schůzka byla informativní, aby Katka zjistila mé plány a taky mé stravovací návyky.

Poté mi vytvořila jídelníček, s plánem na 4 měsíce. Samozřejmě na začátku je každá změna těžší, zejména, když máme vytvořené určitě závislosti, ale ta nová energie, radost a zdravý pocit v těle, za to vždy stojí! Na začátku jsem byla Katkou motivována si vytvořit a zapisovat jídla, poté už přicházela samostatnost a zvyk 🙂 Každý měsíc kontrolní vážení, které bylo spojené vždy s ochotnou konzultací. Podařilo se nám spolu dosáhnout skvělých výsledků! Začala jsem vnímat, jak se cítím když jím zdravě a vyváženě. Naučila jsem se, jaké jídlo v mém stravování je vhodné a tělu prospěšné. Příprava jídla se pro mne stala radostí! V našem plánu byla mimo jiné i menší redukce váhy a viscerálního tuku, kde jsme se dostaly až k dvojnásobnému úbytku, než bylo plánováno 🙂

Cesta je ještě před námi, jak by řekla i Katka, ale už teď vím, že nyní už mám nástroje, know-how, ke svému zdravému a výživově plnohodnotnému stravování.

Katku z celého srdce doporučuji! Je naprostý profík, svoji práci bere opravdu zodpovědně, ale zároveň nesmírně citlivě. Bude pro vás obrovským zdrojem inspirace i parťákem, který vás podrží, když zrovna něco nepůjde jak si přejete. Zároveň je skvělým motivátorem, který ví, proč a hlavně jak :))

 

Moc děkuji, že jsem tuto úžasnou cestu (sebe)poznání, jak se stravovat a ozdravit se, mohla projít právě s Katkou ❤️

Analýza těla InBody
Analýza těla_LIVE Motion